رفتن به محتوای اصلی
x

نرم افزار کمک آموزشی الکترونیکی یکی از سرویس های مهم و با ارزش آموزشی است که مرکز فن آوری اطلاعات از سالیان گذشته در اختیار اساتید محترم و دانشجویان گرامی دانشگاه جهت امور کمک آموزشی قرار داده است.

با توجه به غیر حضوری بودن کلاس ها در دانشگاه صنعتی اصفهان در دوران کرونایی، آموزشها از طريق سامانه يكتا به دانشجويان عزيز ارائه می شود:

سامانه يكتا ويژه ارائه دروس بصورت آنلاین و آفلاین می باشد. توزیع تکالیف و اخذ حل تکالیف در موعد مقرر، تحویل پروژه دانشجویان در موعد مقرر، اخذ کوئیز و امتحان به فرم تستی و تشریحی به صورت online، اعلام نمرات، اطلاعیه ها، ارتباط با دانشجویان درس از طریق email و chat از امکانات دیگر این نرم افزار می باشند.

سامانه یکتا جهت ارائه کلاس آنلاین از دو نرم افزار بیگ بلوباتن و ادوب کانکت استفاده می کند. 

 جهت استفاده از سامانه آموزش مجازی دانشگاه صنعتی اصفهان (یکتا) قبل از هر چیز، بایستی آخرین نسخه مرورگر گوگل کروم یا فایرفاکس را نصب کنید. سپس به آدرس https://yekta.iut.ac.ir مراجعه نمایید.

برای ورود به سامانه یکتا نام کاربری دانشجویان جدیدالورود، شماره دانشجویی و کلمه عبور اولیه، کدملی می باشد که دانشجویان جدیدالورود در اولین ورود به سامانه احراز هویت مرکزی لازم است کلمه عبور اولیه  خود را تغییر دهند.

کلاس های آنلاین و محتواهایی که توسط اساتید در اختیارتان قرار می گیرد در این سامانه وجود دارد. راهنمای نحوه كار با اين سامانه و سوالات متداول ویژه دانشجویان در صفحه اصلی سایت یکتا قرار داده شده است. دانشجویان عزیز می توانند با مشاهده آنها،  با نحوه کار با سامانه آشنا شوند.

جهت مشاهده فیلم راهنمای نحوه کار با سامانه یکتا به ادرس زیر مراجعه نمایید:

https://iutbox.iut.ac.ir/index.php/s/C268pGssd4DKK86

جهت دسترسی به راهنما های مربوط به سامانه یکتا ویژه دانشجویان از طریق لینک زیر نیز می توانید اقدام نمایید و از آموزشهای آن استفاده نمائيد:

https://yekta.iut.ac.ir/local/staticpage/view.php?page=student-help-page-new

اساتید محترم می توانند از امکانات و قابلیت های متعدد این نرم افزار برای انجام سهل تر و موثرتر بسیاری از امور آموزشی مرتبط با دروسی که تدریس می کنند استفاده نمایند. از جمله امکانات ویژه این نرم افزار می توان به ارائه و در اختیار گذاشتن مطالب و محتوای مرتبط با دروس از طریق فایل های PowerPoint، pdf، word، html  و text از طریق Web اشاره کرد.

 

با استفاده از این نرم افزار کمک آموزشی نه تنها مطالب درسی با کیفیت بالاتری به دانشجویان انتقال داده می شود بلکه از نظر مصرف کاغذ و چاپ و تکثیر نسخه های چاپی نیز صرفه جویی زیادی به عمل خواهد آمد.

همچنین از نظر تعداد مراجعات به سایت دانشگاه و در معرض عموم قرار دادن دروس و مطالب درسی ارائه شده در رتبه بندی دانشگاه نقش بسزایی خواهد داشت. جهت دریافت راهنمای استفاده از سامانه یکتا به صفحه اصلی سامانه یکتا به ادرس زیر مراجعه نمایید.

https://yekta.iut.ac.ir

تحت نظارت وف ایرانی