رفتن به محتوای اصلی
x

برگزاری مدرسه بین المللی رهیافت های محاسباتی مدرن در اکتشاف مواد

دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار مي كند:برگزاری مدرسه بین المللی رهیافت های محاسباتی مدرن در اکتشاف مواد

مدرسه بین المللی”رهیافت های محاسباتی مدرن در اکتشاف مواد“ با هدف ارائه دستاوردهای روز در طراحی مواد جدید، از 26 تا 30 آبان ماه ( ۱۷ تا ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲) در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.  

دكتر مجتبي اعلايي، دبير اجرايي رويداد، با اعلام اين خبر بيان كرد: این مدرسه شامل دو بخش سخنرانی های عمومی و کارگاه هاي آموزشي است، كه در بخش سخنرانی های عمومی دانشمندان مطرحی مانند ماتیاس شفلر و آرتم اوگانف، به ارائه دستاوردهای روز در زمینه ي روش های پیشرفته در طراحی مواد جدید، کاربرد روش هاي یادگیری ماشین و الگوریتم تکاملی در کشف مواد جدید، نظریه تابعی چگالی و … می پردازند.
دانشيار دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اينكه در بخش كارگاه ها، به آموزش كد USPEX پرداخت مي شود افزود:  USPEX یک کد پیشرو در زمینه جستجوی مواد با خواص مشخص است. این کد از الگوریتم تکاملی و برخی الگوریتم های بهینه سازی برای کشف مواد جدید استفاده می کند. 
وي ادامه داد: همچنین در قسمت کارگاه کد ESpinS که یک کد مونت کارلو برای شبیه سازی سیستم های اسپینی است آموزش داده خواهد شد.
دانشجويان و محققان علم فيزيك، شیمی و مواد مي توانند با مراجعه به وبگاه کارگاه به نشاني زير تا تاريخ 8 مهرماه(30 سپتامبر) براي ثبت نام در مدرسه بين المللي رهیافت های مدرن در اکتشاف مواد اقدام كنند. 
https://qsm.iut.ac.ir/workshop-iut-uspex
 سخنرانان این رویداد:
Mojtaba Alaei, IUT, Iran
Zahed Allahyari, Skoltech, Russia
Gustav Bihlmayer, Forschungszentrum Jülich , Germany
Stefano de Gironcoli, SISSA, Italy
Sergey Levchenko, Skoltech, Russia
Mehdi Neek-Amal, SRTTU, Iran
Artem R. Oganov, Skoltech, Russia
Matthias Scheffler, Fritz-Haber Institute, Germany
Sandro Scandolo, ICTP, Italy
Alexandre Tkatchenko, Uni. of Luxembourg, Luxembourg

برگزارکنندگان:
مجتبی اعلائی
اسماعیل عبدالحسینی
سید جواد هاشمی‌فر

تحت نظارت وف ایرانی